Tuloksia kaudelta 2016-2017

HTL J.Rinta-Jouppi CUP, Hämeenlinna

Minit B 2007 syntyneet:

  1. Ninni Riekkinen, KuLS 51,00… 14. Miisa Mustonen, SalPa 32,83

Silmut B:

  1. Erika Partanen, KTL 51,50… 11. Vilma Piipponen, SalPa 40,33… 22. Sini Rantonen, SalPa 37,83

Silmut C:

  1. Henna Tuviala, KTL 49,33 2. Emma Elovaara, SalPa 44,33… 7. Moona Rahko, SalPa 39,67… 10. Elsi Takalo, SalPa 35,67 11. Aada Sorrola, SalPa 34,17 12. Camilla Sauren, SalPa 33,00

Noviisit C:

  1. Aada Nurminen, KTL 45,33… 6. Mona Kokko, SalPa 42,00… 9. Sofi Rantonen, SalPa 41,00 10. Noora Sorrola, SalPa 40,67… 14. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 38,00

Juniorit C:

  1. Iiris Arola, NTL 53,67 2. Eveliina Sarttila, SalPa 37,83

Noviisit B:

  1. Camilla Kokko, TTK 38,40… 6. Veera Valkonen, SalPa 35,09

 

Helsinki Trophy 2016

 Silmut A:

  1. Anna Bergström, 31,02… 18. Marja Andreeva, SalPa 23,92… 23. Ilona Aaltonen, SalPa 21,92

Debytantit A:

  1. Frida Pajula, 52,74… 21. Veera Paatero, SalPa 37,36

Silmut B, 1.1.2005 – 30.6.2006 syntyneet:

  1. Klara Isonen, ETK 45,00… 9. Sini Rantonen, SalPa 40,00… 22. Vilma Piipponen, SalPa 33,67

 

Wasa Cup 2016

Debytantit B:

  1. Aada Palosaari, KuTa 49,50… 4. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 43,75 Erityismaininta: Valloittava musiikin tulkinta!… 6. Laura Valkonen, SalPa 42,50… 8. Senia Roos, SalPa 39,00

Noviisit B:

  1. Oona Löytökorpi, TTK 41,35… 5. Veera Valkonen, SalPa 37,24

Minit:

  1. Hertta Lehtonen, TRT 46,25… 11. Margarita Livshits, SalPa 33,25

Silmut B:

  1. Lidia Haula, RauTL 52,00… 9. Vilma Piipponen, SalPa 42,33

 

ISU kutsukisa, Helsinki

Silmut A:

  1. Ilona Aaltonen, SalPa 31,37… 5. Marja Andreeva, SalPa 24,42 6. Vilma Piipponen, SalPa 21,74 7. Sini Rantonen, SalPa 17,79

Debytantit:

  1. Sanni Sainio, NTL 47,65… 8. Veera Paatero, SalPa 35,51

 

PromoCUP 2016, SALO

Tintit:

  1. Sylvia Virtanen, RauTL 26,33… SalPasta osallistuivat: Vanessa Vilajoki, Aada Sorvari, Anna Efstayeva ja Minea Alaraappana

Minit 2008 ja nuoremmat:

  1. Minea Kiskola, PoriTa 44,67… 9. Lotta Vihiniemi, SalPa 34,33 Erityismaininta: Iloinen ja positiivinen esitys… 12. Milla Kyynäräinen, SalPa 31,67 13. Roosa-Maria Lindblom, SalPa 28,67 14. Ella Lahti, SalPa 25,67

Minit 2007:

  1. Enrika Mäki, TRT 47,00… 11. Miisa Mustonen, SalPa 34,67… 15. Margarita Livshits, SalPa 31,00 16. Miika Kangassuo, SalPa 30,67… 18. Neea Kurkola, SalPa 29,67 Erityismaininta: Iloinen ja positiivinen esitys… 21. Roosa Jokimies, SalPa 28,67

Silmut B, 2005:

  1. Ella Leimi, HSK 50,33… 6. Nelli Kurkola, SalPa 35,33 Erityismaininta: Laadukas istumapiruetti

Silmut B, 2006 ja nuoremmat:

  1. Klara Isonen, ETK 48,33… 19. Vilma Piipponen, SalPa 35,33… 21. Emma Elovaara, SalPa 33,00… 24. Moona Rahko, SalPa 31,67

Silmut C:

  1. Emilia Lamminaho, RTL 45,67… 11. Camilla Saurén, SalPa 32,67… 13. Elsi Takatalo, SalPa 31,67 14. Aada Sorrola, SalPa 31,67

Aluedebytantit:

  1. Laura Valkonen, SalPa 44,00… 4. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 42,33… 10. Mona Kokko, SalPa 36,33 11. Elli Elo, SalPa 35,00… 13. Senia Roos, SalPa 33,00

Silmut A:

  1. Nella Aaltonen, TapTL 32,92… 13. Ilona Aaltonen, SalPa 26,75 14. Marja Andreeva, SalPa 26,44… 29. Sini Rantonen, SalPa 17,39

Noviisit tytöt:

  1. Aino Saarinen, RauTL 43,40… 6. Veera Valkonen, SalPa 36,83 7. Lotta Loimusto, SalPa 36,82… 13. Nella Vuoriranta, SalPa 30,29… 16. Sofi Rantonen, SalPa 26,31

Debytantit tytöt:

  1. Olivia Lisko, TapTL 47,98… 18. Veera Paatero, SalPa 36,62

Aikuiset, Gold:

  1. Sofi Rantanen, SalPa 46,33 2) Johanna Oranta, SalPa 43,33

 

Debytanttien ja noviisien lohko III:n 1. valintakilpailu, Tampere

Debytantit:

  1. Viivi Lam, Koovee 49,98… 17. Veera Paatero, SalPa 39,73

Noviisit:

  1. Taika Tuhkasaari, HTL 45,72… 19. Nella Vuoriranta, SalPa 29,35… 26. Veera Valkonen, SalPa 27,50 27. Laura Valkonen, SalPa 21,97… 29. Sofi Rantonen, SalPa 19,65

 

Kutsukilpailu, Raisio

Silmut B:

  1. Fanni Heikkilä, PoriTa 46,00… 16. Vilma Piipponen, SalPa 33,67 17. Emma Elovaara, SalPa 33,50… 22. Moona Rahko, SalPa 30,00… 25. Nelli Kurkola, SalPa 27,67

 

AlueCup, Raisio

Aluedebytantit:

  1. Vea Puroranta, TRT 44,00 2. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 40,00… 7. Elli Elo, SalPa 35,00 8. Mona Kokko, SalPa 34,33 9. Noora Sorrola, SalPa 39,67

Aluejuniorit:

  1. Lotta Raitanen, VG-62… 7. Eveliina Sarttila, SalPa 28,33 Erityismaininta: Kaunis risti-ikkunapiruetti

 

SilmuCup, Naantali:

Silmut A:

  1. Wilma Levola, PoriTa 51,67… 4. Marja Andreeva, SalPa 42,67… 6. Ilona Aaltonen, SalPa 40,67… 8. Vilma Piipponen, SalPa 40,33 Erityismaininta: Ilmeikäs ja vapautunut esittäminen läpi koko ohjelman… 16. Sini Rantonen, SalPa 29,50

Silmut B:

  1. Henna Grundström, VAPS 48,33… 19. Moona Rahko, SalPa 34,67 20. Emma Elovaara, SalPa 34,67

Silmut C:

  1. Jemina Savolainen, VTL (SalPa) 41,33… 5. Camilla Sauren, SalPa 36,00… 9. Aada Sorrola, SalPa 30,33… 11. Elsi Takatalo, SalPa 28,67

 

Tähtisarjojen kutsukisa, Tuusula

Aluedebytantit:

  1. Julianne Vilos, TTK 44,33… 9. Mona Kokko, SalPa 30,00 10. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 30,00 Erityismaininta: Huolellinen ja viimeistelty esitys

Aluesilmut tytöt:

  1. Riina Saarinen, TL 39,33 2. Jemina Savolainen, VTL (SalPa) 35,33 3. Elsi Takatalo, SalPa 33,33

Silmut A:

  1. Nella Vierikko, PTL 49,00… 6. Marja Andreeva, SalPa 41,00… 8. Sini Rantonen, SalPa 36,67

Silmut B:

  1. Viivi Lehtinen, JTL 41,67… 7. Moona Rahko, SalPa 28,67… 14. Emma Elovaara, SalPa 26,67

Minit:

  1. Alda Koskinen, TL 45,67… 18. Milla Kyynäräinen, SalPa 21,33… 20. Roosa Jokimies, SalPa 20,00

Tintit:

  1. Laura Juusti, PTL 24,33… SalPasta osallistuivat: Vanessa Vilajoki, Minea Alaraappana ja Anna Evstafyeva

Minit, pojat:

  1. Benjamin Erikkson, PTL 39,33… 3. Miika Kangassuo, SalPa 33,33

 

Santa Claus InterClub, Tampere

Silmut B 2006:

  1. Klara Isonen, ETK 55,17… 24. Vilma Piipponen, SalPa 31,33

Noviisit B 2004-2005:

  1. Daniela Lakner, TTK 44,85… 12. Laura Valkonen, SalPa 30,25

Noviisit B 2003:

  1. Jenni Simpanen, LTL 45,07… 19. Sofi Rantonen, SalPa 30,02

Silmut A:

  1. Anna Bergström, HTK 36,37… 4. Ilona Aaltonen, SalPa 31,36

Noviisit B 2001-2002:

  1. Saga Hynninen, EsJT 47,22… 9. Lotta Loimusto, SalPa 39,33… 13. Nella Vuoriranta, SalPa 36,89… 20. Veera Valkonen, SalPa 29,41

Debytantit A:

  1. Eveliina Alaranta, LTL 52,10… 8. Veera Paatero, SalPa 42,49

Juniorit B:

  1. Silja Toimela, ETK 65,24… 6. Linda Wallenius, SalPa 50,37

Minit tytöt 2007:

  1. Seela Järvinen, HSK 45,33… 10. Miisa Mustonen, SalPa 35,33… 15. Margarita Livshits, SalPa 31,33

Minit pojat:

  1. Jussi Hagman, KTL 48,00 2. Miika Kangassuo, SalPa 31,33

Tintit 2008:

  1. Laura Huopainen, KoTa 27,00… 7. Amalia Savolainen, VTL (SalPa) 20,33

Silmut C:

  1. Maja Moldenes, Boo S (SWE) 48,33… 7. Camilla Sauren, SalPa 32,00… 10. Aada Sorrola, SalPa 30,33

Debytantit C:

  1. Aada Palosaari, KuTa 51,00… 6. Elli Elo, SalPa 40,33… 10. Noora Sorrola, SalPa 35,33

 

Tintti- ja minicup, Pori

Pikkutintit:

  1. Elle Wallasvaara, TRT 22,00 2. Minea Alaraappana, SalPa 18,67… SalPasta osallistuivat myös: Aada Sorvari ja Vanessa Vilajoki

Tintit 2008:

  1. Sylvia Virtanen, RauTL 21,00… SalPasta osallistui: Anna Evstafyeva

Minit:

  1. Minea Kiskola, PoriTa 49,00… 6. Miisa Mustonen, SalPa 38,67 Finaalipaikka… 14. Margarita Livshits, SalPa 32,00… 17. Milla Kyynäräinen, SalPa 31,33 Erityismaininta: Kaunis vaakaliuku hyvällä kaarella 18. Miika Kangassuo, SalPa 30,00 19. Lotta Vihiniemi, SalPa 29,00… 22. Roosa-Maria Lindblom, SalPa 27,00… 24. Roosa Jokimies, SalPa 21,00 25. Ella Lahti, SalPa 19,00

 

Tähtisarjojen kutsukisa, Lohja

Silmut B:

  1. Lidia Haula, RauTL 50,33… 5. Nelli Kurkola, SalPa 41,33… 9. Emma Elovaara, SalPa 36,67 10. Moona Rahko, SalPa 35,67

Aluesilmut:

  1. Ella Kanervo, LT 45,00… 2. Jemina Savolainen, VTL (SalPa) 42,00… 5. Aada Sorrola, SalPa 40,00… 8. Elsi Takatalo, SalPa 35,67 Erityismaininta: Upea vaaka

Aluedebytantit:

  1. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 46,67 2. Mona Kokko, SalPa 44,00… 4. Noora Sorrola, SalPa 39,33 5. Elli Elo, SalPa 38,00 6. Senia Roos, SalPa 37,67

 

Aluecup Silmut A ja ISU kutsukisa Aikuiset, Raisio

Silmut A:

  1. Adeliina Välitalo, PoriTa 34,23… 5. Sini Rantonen, SalPa 26,94… 12. Marja Andreeva, SalPa 24,77 13. Vilma Piipponen, SalPa 24,51

Silver Young Adults:

  1. Janika Paukku, STR 28,90 2. Katariina Sarttila, SalPa 26,01

Gold Young Adults:

  1. Sofia Salo, RauTL 33,56 2. Sofi Rantanen, SalPa 30,34

Gold I-II:

  1. Johanna Oranta, SalPa 31,56

 

Noviisien ja Debytanttien lohko III 2. valintakisa, Espoo

Noviisit:

  1. Saga Hynninen, EsJT 45,20… 10. Lotta Loimusto, SalPa 39,25 Hopeafinaalipaikka… 18. Nella Vuoriranta, SalPa 36,89… 20. Veera Valkonen, SalPa 36,05… 29. Laura Valkonen, SalPa 29,56… 32. Sofi Rantonen, SalPa 27,28

Debytantit:

  1. Ria Päivölä, EsJT 50,66… 19. Veera Paatero, SalPa 41,16

 

AlueCup, Salo

Tintit 2009:

  1. Kosti Suutari, RauTL 27,00… SalPasta osallistuivat: Aada Sorvari  ja Minea Alaraappana Erikoismaininta: Siistit sisä-ja ulkokaaret

Tintit 2008:

  1. Sade Wesalainen, STR 23,33… SalPasta osallistuivat: Vanessa Vilajoki, Anna Evstafyeva Finaalipaikka ja Erikoismaininta: Huolelliset alastulot ja iloinen esiintyminen ja Amalia Savolainen Finaalipaikka ja Erikoismaininta: Upeat liu’ut

Minit:

  1. Minea Kiskola, PoriTa 50,00… 7. Miisa Mustonen, SalPa 39,33… 15. Margarita Livshits, SalPa 33,00 Finaalipaikka 16. Lotta Vihiniemi, SalPa 31,33… 19. Miika Kangassuo, SalPa 30,67 Erikoismaininta: Hyvin musiikkiin luisteltu askelsarja… 22. Milla Kyynäräinen, SalPa 28,67 23. Neea Kurkola, SalPa 28,33 Erikoismaininta: Iloinen ja pirteä esitys… 25. Roosa-Maria Lindblom, SalPa 26,33… 27. Roosa Jokimies, SalPa 25,00 28. Ella Lahti, SalPa 21,67

Silmu B:

  1. Erica Sirkiä, SCT 49,00… 21. Moona Rahko, SalPa 37,33… 23. Nelli Kurkola, SalPa 36,33… 27. Emma Elovaara, SalPa 34,33

Silmu C:

  1. Karoliina Kankare, STR 42,33… 3. Jemina Savolainen, VTL (SalPa)… 7. Aada Sorrola, SalPa 35,00 8. Camilla Saurén, SalPa 34,00… 11. Elsi Takatalo, SalPa 32,67…

Silmu A:

  1. Aada Somerpalo, STR 53,00… 10. Marja Andreeva, SalPa 46,00… 13. Sini Rantonen, SalPa 40,67… 17. Vilma Piipponen, SalPa 38,33

Aluedebytantit:

  1. Ronja Orelma, STR 40,67 2. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 40,33 3. Noora Sorrola, SalPa 40,00 Finaalipaikka… 5. Elli Elo, SalPa 39,00… 7. Senia Roos, SalPa 37,67 Erikoismaininta: Hyvät asennot vauhdikkaasti pyörivässä istumapiruetissa

 

Taitajat kutsukilpailu, Naantali

 Taitajat (ei axel) 2006 ja nuoremmat:

  1. Henriikka Laine, VG-62 46,67… 5. Noora Liias, SalPa 36,33… 7. Essi Pyykkö, SalPa 33,67

Taitajat (ei Axel) 2005 ja vanhemmat:

  1. Iida Niemi, RauTL 49,67… 10. Emma Möttölä, SalPa 23,00

 

Hyvinkää Trophy 2017, Hyvinkää:

Debytantit A:

  1. Kristina Yakovleva, Lokom RUS 46,98… 4. Veera Paatero, SalPa 40,72

Noviisit B:

  1. Taika Tuhkasaari, HTL 44,71 2. Lotta Loimusto, SalPa 43,26

Silmut A:

  1. Anastasia Zhuravleva, Lokom RUS 35,60… 9. Ilona Aaltonen, SalPa 27,95… 11. Vilma Piipponen, SalPa 23,06

Tintit 2009:

  1. Iiris Voutilainen, HTL 26,33… SalPasta osallistuivat: Aada Sorvari ja Minea Alaraappana Erityismaininta: Pitkät, hienot vaakaliu’ut

Tintit 2008:

  1. Angelina Petäjistö, KTL 26,33… SalPasta osallistui: Amalia Savolainen (VTL) Erityismaininta: Laadukkaat piruetit

Minit 2007:

  1. Hilja Nurminen, ETK 50,33… 12. Miisa Mustonen, SalPa 38,67 Erityismaininta: Hienot vaaka-asennot… 21. Margarita Livshits, SalPa 28,67

Minit 2008 ja myöhemmin syntyneet:

  1. Pihla Pitkänen, ETK 52,67… 11. Milla Kyynäräinen, SalPa 31,00

Silmut C:

  1. Emilia Lamminaho, RTL 57,00 2. Jemina Savolainen, VTL (SalPa) 48,33… 4. Aada Sorrola, SalPa 40,00 5. Elsi Takatalo, SalPa 38,33… 8. Camilla Saurén, SalPa 33,33

 

Sastamala, Inaria tammitemmellys 2017:

Taitajat 2000-2005:

  1. Iida Niemi, RauTL 48,00… 11. Aino Helskyaho, SalPa 21,33

Taitajat 2006-2007:

  1. Alisa Tamminen, Varala 42,66… 14. Noora Liias, SalPa 25,33

Tintit 2009:

  1. Kosti Suutari, RauTL 28,00… SalPasta osallistuivat: Liisa Andreeva ja Cecilia Ruzza

Tintit 2010:

  1. Ellen Tenhonen, RauTL 26,67… SalPasta osallistuivat: Vappu Sairanen, Emma Hillervo, Maisa Rahko ja Sara Nevalainen

 

Rauma, Rauma Cup 2017:

Silmut A:

  1. Adeliina Välitalo, PorTa 30,11… 5. Sini Rantonen, SalPa 26,28… 17. Marja Andreeva, SalPa 22,70… 19. Vilma Piipponen, SalPa 19,00

Noviisit:

  1. Nella Vuoriranta, SalPa 38,72… 10. Sofi Rantonen, SalPa 24,77

Debytantit:

  1. Emilia Erko, RauTL 45,30… 13. Veera Paatero, SalPa 37,73

 

Rauma, Silmu Cup:

Silmut C:

  1. Karoliina Kankare, STR 49,33… 7. Aada Sorrola, SalPa 30,67 8. Camilla Saurén, SalPa 30,33… 14. Elsi Takatalo, SalPa 27,33

Silmut B:

  1. Henna Grundström, VaPS 52,00… 20. Moona Rahko, SalPa 36,33… 24. Nelli Kurkola, SalPa 34,50… 26. Emma Elovaara, SalPa 33,67

 

Kisakallio, Vihdin taitoluistelijoiden kutsukilpailu

Minit, pojat:

  1. Miika Kangassuo, SalPa 42,67

Tintit, tytöt:

  1. Olivia Kallio, STR 26,00… SalPasta osallistuivat: Amalia Savolainen (VTL) Erityismaininta: Puhtaat kauniit liu’ut, Anna Evstafyeva, Vanessa Vilajoki ja Minea Alaappana

Minit 2008 ja nuoremmat, tytöt:

  1. Minttu Hirvonen (EVT), KaTa 46,67… 17. Milla Kyynäräinen, Salpa 30,33 18. Roosa-Maria Lindblom, Salpa 25,50 19. Ella Lahti, Salpa 24,67

Minit 2007, tytöt:

  1. Louise Gylling, ETK 52,33… 21. Margarita Livshits, SalPa 32,33… 26. Neea Kurkola, SalPa 26,67

Aluesilmut

  1. Jemina Savolainen, SalPa (VTL) 41,67

Young adults Gold/Adults Gold I:

  1. Heidi Kivensalo, OTK 44,75… 3. Johanna Oranta, SalPa 25,27

Young adults Silver/Adults Silver I:

  1. Katariina Sarttila, SalPa 23,62

 

Tikkurila, Aluedebytanttien kutsukilpailu:

Aluedebytantit:

  1. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 48,33… 6. Mona Kokko, SalPa 41,00… 8. Elli Elo, SalPa 38,33 9. Senia Roos, SalPa 38,00

 

Raisio, Tintit ja Taitajat kutsukilpailu:

Tintit 2009:

  1. Kosti Suutari, RauTL 26,33… SalPasta osallistuivat: Liisa Andreeva ja Cecilia Ruzza

Tintit 2010:

  1. Ellen Tenhonen, RauTL 25,67… SalPasta osallistuivat: Aada Sorvari, Aada Tapiola, Alisa Karttunen, Minea Alaraappana Erityismaininta: Kauniit vaakaliu’ut kaarella, Vappu Sairanen, Maisa Rahko, Ada Wahlsten, Emma Hillervo ja Sara Nevalainen

Tintit 2008:

  1. Amalia Savolainen (VTL), SalPa 25,67… SalPasta osallistui myös Anna Evstafyeva Erityismaininta: Liukuvat alastulot ja siistit hypyt

Taitajat (ei axel):

  1. Iida Niemi, RauTL 44,67… 9. Ella Somerpalo, SalPa 34,00 Erityismaininta: Monipuoliset siirtymät… 11. Essi Pyykkö, SalPa 33,00… 16. Aino Helskyaho, SalPa 27,33 17. Noora Liias, SalPa 24,33 Erityismaininta: Siisti vaakaliuku

 

Porvoo, Hopeafinaali:

Noviisit:

  1. Sara Westerlund, KoTa 42.46… 4. Lotta Loimusto, SalPa 41,41

 

Turku, Aluecup:

Aluedebytantit:

  1. Peppi-Lotta Puhakka, SalPa 50,33… 5. Mona Kokko, SalPa 39,00 Finaalipaikka… 7. Noora Sorrola, SalPa 37,00 8. Senia Roos, SalPa 36,67

 

Tikkurila, Yliveto Trophy:

Silmut A:

  1. Eevi Kankaanranta, EsJT 38,30… 1.) Ilona Aaltonen, SalPa 30,66… 18. Marja Andreeva, SalPa 28,46 19. Sini Rantonen, SalPa 27,81… 24. Vilma Piipponen, SalPa 22,29